Եվրոպական խորհրդարանի ֆրանսիացի ու ՀՀ ԱԺ պատգամավորների այցը Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
Հայաստան ժամանած Եվրոպական խորհրդարանի ֆրանսիացի պատգամավոր, Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի Անվտանգության եւ պաշտպանության ենթահանձնաժողովի նախագահ, ԵԽ-ում La Republique en Marche կուսակցության պատվիրակության ղեկավար Նատալի Լուազոն հուլիսի 20-ին այցելեց Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր: Նրան ուղեկցում էր  ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը:
Նատալի Լուազոն ծաղիկներ խոնարհեց Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ` ի նշան Սուրբ նահատակների հիշատակի: Տիկին Լուազոն նշեց, որ շատ տպավորված է թանգարանից: Ըստ ԵԽ ներկայացուցչի՝ ամբողջ աշխարհը պետք է իմանա եւ հիշի հայերի ցեղասպանության մասին, որպեսզի այն երբեք չկրկնվի: Նա կարեւորեց նաեւ Հայոց ցեղասպանության միջազգային ճանաչման հարցը:
Ֆրանսիացի պատգամավորը, գրառում կատարելով Պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում, նշեց. «Ամբողջ աշխարհը պետք է ճանաչի Հայոց ցեղասպանությունը, ինչպես դա արել է Ֆրանսիան»:

French Member of European Parliament and RA NA Deputy Visit Tsitsernakaberd Memorial Complex
On July 20, the French Member of European Parliament (EP), the Chair of the Subcommittee on Security and Defence of the Committee on Foreign Affairs, the Head of the La Republique en Marche Party Delegation Nathalie Loiseau, who had arrived in Armenia, visited Tsitsernakaberd Memorial Complex. The Head of the NA Delegation to PACE, the Chair of the NA Standing Committee on Foreign Relations Ruben Rubinyan accompanied her.
Nathalie Loiseau laid flowers at the eternal fire perpetuating the memory of the Armenian Genocide victims as a sign of memory to Holy Martyrs. Mrs Loiseau noted that she was impressed by the Museum. According to the EP Representative, the whole world should know and remember about the Armenian Genocide so it never be repeated. She also highlighted the issue of the Armenian Genocide international recognition.
Leaving a note in the Book of Honourable Guests, the French MEP noted: “The entire world should recognize the Armenian Genocide, as France had done.”