Եվրոպական խորհրդարանի ֆրանսիացի ու ՀՀ ԱԺ պատգամավորների այցը Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
Հայաստան ժամանած Եվրոպական խորհրդարանի ֆրանսիացի պատգամավոր, Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի Անվտանգության եւ պաշտպանության ենթահանձնաժողովի նախագահ, ԵԽ-ում La Republique en Marche կուսակցության պատվիրակության ղեկավար Նատալի Լուազոն հուլիսի 20-ին այցելեց Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր: Նրան ուղեկցում էր  ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը:
Նատալի Լուազոն ծաղիկներ խոնարհեց Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ` ի նշան Սուրբ նահատակների հիշատակի: Տիկին Լուազոն նշեց, որ շատ տպավորված է թանգարանից: Ըստ ԵԽ ներկայացուցչի՝ ամբողջ աշխարհը պետք է իմանա եւ հիշի հայերի ցեղասպանության մասին, որպեսզի այն երբեք չկրկնվի: Նա կարեւորեց նաեւ Հայոց ցեղասպանության միջազգային ճանաչման հարցը:
Ֆրանսիացի պատգամավորը, գրառում կատարելով Պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում, նշեց. «Ամբողջ աշխարհը պետք է ճանաչի Հայոց ցեղասպանությունը, ինչպես դա արել է Ֆրանսիան»:

Депутаты Европарламента и НС РА в мемориале Цицернакаберд
20 июля прибывшая в Армению французский депутат Европарламента, председатель подкомитета по безопасности и обороне Комитета по иностранным делам, глава делегации партии La République en Marche при СЕ Натали Луазо посетила мемориал в Цицернакаберде. Ее сопровождал руководитель делегации НС РА в ПАСЕ, председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям Р.Рубинян.
Натали Луазо возложила цветы к Вечному огню жертвам Геноцида армян, в память Св.Мучеников. Заметив, что весьма впечатлена музеем, она подчеркнула, что весь   мир должен знать и помнить о Геноциде армян, чтобы такого больше никогда не повторилось. Г-жа Луазо также особо выделила вопрос международного признания Геноцида армян.
Фанцузский депутат внесла запись в Книгу почетных гостей: «Весь мир должен признать Геноцид армян, как это сделала Франция».